Infolinia: 786 811 887
Rekomendowane przez:
Strona główna >> >AZELOGLICYNA - profesjonalna kuracja naprawcza skory! wielokierunkowe działanie. wypróbuj już dziś!!!

AZELOGLICYNA - profesjonalna kuracja naprawcza skory! wielokierunkowe działanie. wypróbuj już dziś!!!

AZELOGLICYNA - profesjonalna kuracja naprawcza skory! wielokierunkowe działanie. wypróbuj już dziś!!!

AZELOGLICYNA®  to pochodna kwasu azelainowego uściślając to połączenie zachowujące charakterystyczne dla kwasu azelainowego właściwości lecznicze, z dodatkowym nawilżeniem i wzmocnieniem bariery skórnej, uzyskanym przez wprowadzenie do cząsteczki aminokwasu glicyny. Dzięki modyfikacji, cząsteczki kwasu azelainowego uzyskały lepszą skuteczność i większe bezpieczeństwo stosowania oraz poprawę właściwości fizyko-chemicznych.

AZELOGLICYNA® działa na zasadzie dwóch mechanizmów:

  • hamuje aktywację enzymu tyrozynazy, który jest kluczowym składnikiem w produkcji brązowego barwnika skóry (melaniny), co sprzyja unormowaniu ilości melaniny w skórze
  • hamuje dojrzewanie melanocytów, nie dopuszczając do nadmiernej produkcji melaniny.

AZELOGLICYNA® posiada wielokierunkowe działanie, które może być wykorzystywane w zwalczaniu różnych dysfunkcji skórnych:

  • rozjaśnia przebarwienia, dając efekt wybielenia skóry. Zapobiega nadmiernemu tworzeniu i gromadzeniu pigmentu w skórze, tym samym zmniejsza możliwość tworzenia plam oraz rozjaśnia istniejące przebarwienia, dodatkowo ujednolica i rozjaśnia nierównomierny i poszarzały koloryt skóry
  • normalizuje produkcję i wydzielanie sebum - reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Zgodnie z badaniami azeloglicyna zmniejsza wydzielanie sebum w strefie T o 30% Normalizacja wydzielania sebum następuje poprzez hamowanie aktywności enzymu 5-alfa reduktazy przez kwas azelainowy
  • wpływa na proces keratynizacji i zapobiega tworzeniu zaskórników
  • wykazuje działanie antybakteryjne
  • działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie hamując produkcję wolnych rodników.
  • nawilża i uelastycznia
  • kwas azelainowy jest stosowany w terapii trądziku różowatego, o działaniu porównywalnym do leków opartych na metronidazolu. Redukuje liczbę grudek i krost, zmniejsza stany zapalne i łagodzi rumień.

AZELOGLICYNA® z łatwością penetruje w głąb skóry. Wiele badań wskazuje, że jest bezpiecznym i wielofunkcyjnym składnikiem kosmetycznym. Według badań posiada lepsze właściwości rozjaśniające niż arbutyna i dipalmitynian kwasu kojowego. Jest lepiej tolerowana przez skórę wrażliwą i naczynkową niż kwas azelainowy. Nie powoduje łuszczenia się skóry.

Sugerowane stężenie azeloglicyny w kosmetykach wynosi: MIN: 3.0%, MAX: 10.0%. Może być stosowana jako składnik roztworów, żeli oraz emulsji o/w.